Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Jak wybrać funkcjonalną zastawę stołową? Wskazówki

13-04-2021

 

Dobry szef kuchni podkreślił kiedyś znaczenie posiadania odpowiednich naczyń i zastawy stołowej, mówiąc, że "Podczas posiłku jemy oczami, zanim skosztujemy naszego jedzenia." Prawda kryjąca się za tym faktem stała się bardziej oczywista z biegiem lat. Nie trzeba dodawać, że jest to sekret wielu wspaniałych przyjęć. Właściwa zastawa sprawia, że posiłki wyglądają bardziej atrakcyjnie, a nasi goście są wręcz zachwyceni tym, jak podawane są nasze posiłki. Dobór zastawy stołowej może być trudny – na rynku znajdziesz wiele różnego rodzaju naczyń. Jak wybrać najlepszą zastawę? Na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać? Podpowiadamy.   

Wybór odpowiedniego zastawy stołowej może czasami czuć się jak zniechęcający proces; upewniając się, że masz kawałki, które pasują do Twojego stylu, sposób jesz jako rodzina lub rozrywki, wybierając odpowiednie kawałki, które będą działać dobrze w domu i zapewniając, że wybierasz elementy, które są warte swojej inwestycji. Mamy kilka wskazówek poniżej, aby pomóc...

Jaką zastawę wybrać? 

Ponieważ są one dość drogie, większość ludzi ma obawy przed zakupem konkretnego zestawu. Wybierając naczynia wykonane z najwyższej jakości materiałów, możesz mieć pewność, że będą towarzyszyć Ci przez wiele lat.  

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, kupując zastawę stołową? Sprawdź! 

Zastanów się, czego potrzebujesz
Dla ilu osób zwykle gotujesz? Czy potrzebujesz dwóch sztuk wszystkiego tylko dla siebie i partnera, zestawu czterech dla rodziny, czy wystarczającej ilości talerzy, aby nakarmić tuzin gości? Czy potrzebujesz trzech rozmiarów misek, czy jeden rozmiar wystarczy do wszystkich dań? Czy przydałby Ci się półmisek do serwowania? Spisuje listę wszystko który potrzebujesz przed dostawać niesie daleko od podczas zakupów.

Naczynia i zastawa stołowa są dostępne w szerokiej gamie kolorów, kształtów, rozmiarów i materiałów. Z tego względu wybór właściwej zastawy może okazać się utrudniony. Podejmując zbyt pochopną decyzję o zakupie, możesz wybrać zastawę, która nie będzie ani funkcjonalna, ani atrakcyjna wizualnie.  Zastawa z Bolesławca jest niewątpliwie najlepszą propozycją dla każdego. Doskonale sprawdzi się również na prezent. Ceramika Bolesławiec to miejsce, w którym powstają prawdziwe dzieła sztuki. Znajdziesz tam kubki czeskie i inne naczynia, wykonane z niezwykłą starannością. 

Zawsze stawiaj na ponadczasowość
Nie przepadamy za sztuczkami, jeśli chodzi o zastawę stołową. Proste style przetrwają dłużej i nigdy nie zachorujesz na talerze, które rezygnują z modnych nadruków na rzecz subtelnych faktur i glazury. Neutralne kolory są świetną bazą do prezentacji potraw i nie tracą na aktualności. Jedną z rzeczy, z którą lubimy eksperymentować, jest kształt. Obecna estetyka Wabi-Sabi wywołała trend na miski i talerze o nietypowych kształtach, takie jak nasza kolekcja Oyster, a my uwielbiamy ręczny wygląd, jaki oferują te nieco dziwaczne kształty.

Mieszaj i dopasowuj
Nie musisz decydować się na kompletny zestaw zastawy stołowej. Jeśli styl, który Ci się podoba występuje w więcej niż jednym kolorze, spróbuj zmieszać dwa kolory razem, aby stworzyć bardziej interesujący stół. W przykładzie pokazanym poniżej, połączenie szarych talerzy z różowymi miskami natychmiast tworzy zabawną i żywą kolekcję zastawy stołowej.

Kamionka 

Ze względu na swoją trwałość kamionka jest popularnym materiałem wybieranym przez wielu gości. Wykonana z gliny, która jest nierafinowana, jest przygotowywana w bardzo wysokiej temperaturze, co dodaje pewnej wytrzymałości do wyniku końcowego. Naczynia te mają również delikatne wykończenie i są odporne na odpryskiwanie. Ma również wspaniałą fakturę, przechodzącą od gładkiej do ziarnistej. Do stosowania podczas posiłków najlepiej nadaje się do codziennych, codziennych spotkań przy obiedzie. 

Ceramika gliniana 

Również wykonane z nierafinowanej gliny, podobnie jak kamionka, naczynia gliniane mają rustykalny charakter, który niektórzy goście preferują w swoich domach.  

Porcelana 

Materiał używany do produkcji tradycyjnych naczyń, porcelana kostna ma białe wykończenie, które jest bardzo charakterystyczne. Jest niezwykle wytrzymała i bardzo odporna na odpryskiwanie, co zwiększa jej popularność. Pomimo tego, że porcelana kostna może wyglądać dość delikatnie, jest niezwykle trwała. To sprawia, że jest ona wybierana przez wielu kupujących jako pierwsza. Jest również bardzo łatwa do znalezienia w różnych wzorach. Chociaż nietradycyjnie dostępne jako przyjazne dla zmywarki, można teraz znaleźć warianty takich naczynia porcelany kostnej w rynku. Jest najlepiej nadaje się do formalnych i dorywczo doświadczeniach obiadowych. 

Porcelana 

Praktyczna i odporna na zużycie, porcelana jest niezwykle popularna, ponieważ naczynia te są niezwykle trwałe, odporne na odpryski i są dobrymi substytutami dla naczyń z porcelany kostnej. Z tego powodu są one chętnie używane w różnych domach, a nawet restauracjach. Połącz ten czynnik z faktem, że naczynia porcelanowe mają różne funkcje, które poprawiają ich użyteczność i można znaleźć to trudno odwrócić się od nich.  

 

lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays