Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Ceramika handmade – efektowny i praktyczny dodatek do każdej kuchni

14-08-2018

 

W ostatnich latach coraz chętniej sięgamy po ręcznie robione i ozdabiane przedmioty. Ich zaletą jest przede wszystkim unikalny i oryginalny wygląd oraz staranne wykonanie, którego próżno szukać w produktach wytwarzanych na skalę masową. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się ceramika handmade, która jest nie tylko efektowną ozdobą każdej kuchni, salonu i jadalni, ale także spełnia praktyczną funkcję użytkową.

 Ceramika ręcznie robiona – kubki, miski i zestawy naczyń

Ceramika handmade to unikatowa ceramika do kuchni, która jest w całości tworzona ręcznie. Każdy jej element jest więc unikatowy oraz posiada swoje charakterystyczne cechy, które wyróżniają go spośród innych przedmiotów z tej samej kolekcji. Ceramika ręcznie robiona przywołuje na myśl dawne czasy, kiedy wszystkie domowe akcesoria miały duszę oraz były jedyne w swoim rodzaju. Dziś cechy te znajdziemy niemal wyłącznie w artystycznych naczyniach kuchennych, które wykonywane są w całości ręcznie.

Realizowana ręcznie ceramika do kuchni to m. in. ozdobne kubki występujące w różnych rozmiarach, miski dekoracyjne na owoce oraz komplety naczyń. Każdy wchodzący w jej skład element jest niepowtarzalny oraz posiada swój charakterystyczny, unikalny wygląd, który znajdziemy wyłącznie w przedmiotach wykonywanych ręcznie. Ceramika handmade to przedmioty zaprojektowane oraz zrealizowane z najwyższą dbałością o detale, których precyzja wykonania przyciąga wzrok oraz niemal natychmiast pozwala na ich odróżnienie od zwykłych naczyń, których pełno w sklepach.

Ręcznie robiona ceramika do kuchni – idealny wybór na oryginalny prezent z duszą!

Znakiem rozpoznawczym, którym ceramika ręcznie robiona odróżnia się od naczyń produkowanych na masową skalę, jest jej oryginalne wzornictwo. Artyści wybierają najlepsze materiały oraz stawiają na wysokiej jakości farby i barwniki, które pozwalają im wyczarować jednocześnie piękne i trwałe przedmioty. Ceramika handmade zachwyca bowiem nie tylko swoim przebogatym wzornictwem, ale także wysoką jakością wykonania. Może być z powodzeniem użytkowana zarówno jako efektowna ozdoba ustawiona w szklanej gablocie w kuchni lub salonie, jak i wykorzystywana do codziennych zastosowań.

Ceramika do kuchni handmade posiada identyczne właściwości użytkowe, co zwykłe naczynia, z których korzystamy na co dzień. Większość kubków oraz naczyń ceramicznych wykonanych ręcznie nadaje się bowiem do mycia w zmywarce, a także do użytkowania w kuchenkach mikrofalowych. Ich używanie nie różni się więc od sposobu traktowania zwykłych akcesoriów kuchennych, po które regularnie sięgamy. Od nich ceramika handmade w Artyferia odróżnia się jednak niepowtarzalnym wyglądem oraz najwyższą starannością wykonania. Wszystkie te zalety czynią z niej idealny pomysł na oryginalny i efektowny prezent na parapetówkę dla bliskich osób oraz ciekawy podarunek dla wszystkich, którzy kochają unikalne przedmioty z duszą.

lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays